Våra Gudstjänster påverkas av Covid-19

Utvecklingen kring virussituationen påverkar oss alla och hela samhället. Även vår församling påverkas. Därför har vi beslutat att fr o m denna vecka ställa in alla Gudstjänster samt offentliga samlingar i vår kyrka en tid framöver. Vi styrs inte av rädsla i vårt beslut utan av omsorg och hänsyn till varandra. Vi återkommer med mer information snart.

Inför denna helg rekommenderar vi bl a söndagens gudstjänst på SVT2 kl 10. Alternativt web-gudstjänster från bl a Pingst Jönköping, se länkar på inlägget nedanför.

Vid frågor, behov av samtal eller om du behöver praktisk hjälp i form av inköp el dyl, tveka inte att ringa: Linda Sundman 073-5075533, Caroline Karlsson 0727-259996 eller Ewa Kärnerud 070-7130743
Vi finns här för er!

Kommentarer är avstängda